emocinis brandingas solo konsultantams (aka 'kaip supercharginti savo praktiką su un-vanilla turiniu')

2024 m. prabanga: offline režimas

Prisipažįstu, kad turiu silpnybę mažiems IG accountams. 🙈

Seku vieną prancūzę iš universiteto laikų. Ji turi privatų Instagram accountą su pusantro šimto followerių ir kartas nuo karto papostina romantišką pusiau išsiliejusį paveiksliuką. 

Prakąstas kruasanas su šokolado žvilgesiu. Gabalėlis išsitaršiusio, pilkais sluoksniais išpešioto dangaus. Ištrūkusi palto saga ir besišypsančių lūpų kamputis.

Viskas tarsi prabėgomis. 

Šalia brūkštelėta porą frazių, kurių aš, aišku, nesuprantu.
Man turbūt ir neskirta.

Kai žiūri, darosi truputį pavydu. Pavydu to nerūpestingumo, nesuveržto ir lengvo. Toks chill atsainumas, sumaišytas su paslaptim, man atrodo high-class. Gal net statuso simbolis. 👑

Žiūriu į jos IG ir atrodo, kad jis pusbalsiu kužda: ‘Mano gyvenimas prisirpęs puikių momentų – ir aš leidžiu laiką jais mėgaudamasi. O Instagram’as gali šiek tiek palaukti.’

Kažkas puse lūpų pasakoma.
Bet fantazijai visada paliekama daugiau. 

Mes matom padrikus istorijos fragmentus, bet niekada nežinom pilnos istorijos.

‘Offlining is my favorite luxury’ – sakydavo kitas mano bičiulis iš Nyderlandų, su kuprine apkeliavęs pusę pasaulio, bet iš jo IG grid’o to nepasakytum. Bet jis bent turi grid’ą. Gen Z kartos išpopuliarintas šviežias trendas yra ‘nusinulinti’ išvis. 🙂


Gal kažkiek ironiška, bet mano potraukis mažo kalibro accountams išryškėjo tada, kai dirbau su stambiais tarptautiniais brandais (daugiausia – su jų soc. tinklais). Soc. medijų turinio tinkleliai būdavo suplanuoti savaitėmis į priekį.

Improvizacijoms vietos nebuvo daug. Ir jei ‘nušokdavom’ nuo plano, tai irgi būdavo pagrįsta skaičiais, o ne intuityviom spontaniškom idėjom.

Jei viskas vykdavo tvarkingai, postus ‘kepdavom’ labai intensyviai. Bet net sukdamasis veiksme galėdavai būti (daugiau ar mažiau) atsipalaidavęs.


Tada… pamačiau visai kitokį paveikslą. 

Kai nuo big corps persijungiau prie smulkiojo verslo ir solo brand’ų, ramybės čia neradau praktiškai išvis. 😭 Atrodė, kad mažieji žaidėjai gyvena nuolatiniame strese. Nuolatiniame ’I’m behind’ režime. Ir jie tiesiog neturi šios prabangos – nesiparinti dėl turinio.

Galima vadinti mane naivia (gal labai ir nesuklysit), bet aš tikėjau ir tikiu, kad tą prancūzišką-kruasanišką atsipalaidavimą visgi įmanoma pasiekti. 🥐

Nuo ko galima pradėti:
1. Išsigryninti, kas esi + kokią žinutę neši.
2. Kūrybinę laisvę ‘įrėminti’ struktūroje.

Kartais susimąstau, kad mažai apie tai kalbu, išskyrus savo artimiems bičiuliams (ir jiems jau seniai nusibodo klausytis). 🤠

Bet rimtai.

Tikrai įmanoma buildinti savo brandą įjungus RAMYBĖS pavarą ir neišeinant iš proto. Pastebiu, kad mano aplinkoj daugėja žmonių, kurie nori stiprinti autoriteto vardą jiems aktualiuose ratuose (nors juos menkai domina buvimas įžymybe, po kojom vyniojami raudoni kilimai ir masės klykiančių fanų).

Mėgstu modernius įrankius maišyti su strateginiu old-school’u. 🤖 Pvz.:

🍰 Postinti saikingai ir tikslingai, kad kiekvienas turinio vienetas turėtų savo prasmę (ir aiškų vaidmenį) didesniame paveiksle.

🍰 Kiek įmanoma, nenusidefaultinti į variantą, kur visų problemų sprendimas yra DAUGIAU (daugiau postų, daugiau platformų, daugiau formatų). Kai užsisuki tokiam žiurkėno rate, tik laiko klausimas, kada pasidarysi overwhelmed.

🍰 Manau, atskirti kertinę strategiją nuo taktinių triukų naudinga visiems. Mažiems brandams su ribotais ištekliais – ypač. Greiti patarimų hackai ir blizgučiai (‘įterpkite žodį FREE visur, kur įmanoma’, ‘venkite prieveiksmių’) gali džiuginti, bet jie nepakeičia marketingo plano. Rašau šias eilutes ir suprantu, kad ‘marketingo planas’ gali skambėti rimtai: a la 200 psl. dokumentas, prifarširuotas fluffy frazių. Bet jis gali būti ir visiškai paprastas!! Nejuokauju: prieš porą metų su klientu sėdėdami bandelinėj pasiėmėm servetėlę ir tokį basic ‘back-of-the-napkin’ planiuką nusibraižėm per 2 minutes (iiiiir kiek žinau, su mažais upgrade’ais jis tarnauja iki šiol).

🍰 Jei nesinori turiniui skirti begalės valandų (o rezultato norisi), vienas geresnių variantų yra atsiremti į nekintančius dalykus. Išmanyti pagrindinius storytelling principus yra svarbu. Skaityti target auditorijos emocijas – svarbu. Sekti kiekvieną naujausią TikTok’o tendenciją – not so much.

Solo veikėjai ir smulkūs brandai gali turėti neproporcingai didelę grąžą su labai simple ‘nothing fancy’ požiūriu. Toks plikas paprastumas – kaip keistai beskambėtų – man irgi atrodo prabangos ženklas.

Šią prabangą (ypač dabartiniais max triukšmingais laikais) kartais žiaurai gera sau leisti. 💅


AČIŪ, KAD SKAITĖT. PASPAUSKIT ŠIRDELĘ, JEI TOKIŲ ĮRAŠŲ NORĖTUMĖT MATYTI DAUGIAU.

8

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *