Gali būti, kad jūs JAU esate superhero 🦸🏼

Anksčiau mes kurdavom socialinių tinklų profilius tam, kad pasidalintume naujienomis ir informacija.

Informacija džiugino. Visi norėjom būti geriau informuoti.

O šiandien? Šiandien žiūrim į savo ekranus ir informacija mus bombarduoja 24/7.
Visko tiek daug, kad nespėjam sekti.

Šitame info cunamyje vis sunkiau išlaikyti galvą virš vandens.

Štai keli momentai:

1.
Daugybė žmonių savo gyvenime nori panašių dalykų: finansinio stabilumo, geros sveikatos, tvirtų santykių. Angliškai ši trijulė – health, wealth, relationships – dažnai vadinama “3 eternal markets”.

2.
Kaip pagerinti šias sritis? Daugybė žmonių į kasdienybę žiūri per PROBLEMŲ prizmę. “Kokias problemas turiu išspręsti, kad pereičiau į naują lygį?”

3.
Sprendžiant problemas, žmonėms NETRŪKSTA informacijos. Iššūkis šiandien yra priešingas: informacijos per daug, kad galėtume aprėpti. Kaip SUMAŽINTI jos kiekius? Kaip išdistiliuoti žinias iki svarbiausių, elementariausių pagrindų? Kaip žinoti, kas TIKRAI veikia?

4.
Atsakymas: mes ieškome žmonių-lyderių, kurie šį darbą padarytų už mus. Mums reikia skaitmeninių kuratorių. Skaitmeninio kuratoriaus darbas panašus į muziejaus rinkinių kuratoriaus darbą. Muziejaus kuratorius sprendžia, kas pateks į galeriją – skaitmeninis kuratorius sprendžia, ką paleisti į digital eterį, kad publika gautų daugiausia naudos.

5.
Kaip žinoti, kas publikai duos daugiausia naudos? Atsakymas paprastas: realios istorijos iš serijos “Turėjau problemą X ir ją išsprendžiau būdu Y.”

T.y. nuomonės lyderis savo paties gyvenime randa sprendimo vertą problemą >> ją išsprendžia >> savo sprendimą dokumentuoja >> procesu pasidalina su vartotojais. Publikai šiandien nereikia tiesiog knyginės informacijos (Chat-GPT gali išvynioti teksto paklodę per kelias sekundes) – mums reikia problemų sprendėjų.

6.
Šiandien auditorija nori MAŽIAU mašinų sugeneruoto turinio. Ji nori TIKRŲ žmonių ir TIKRŲ patirčių. Norisi matyti, kad kažkam pavyko pasiekti tai, ko ir patys trokštame.

TL; DR: jums tereikia dokumentuoti procesą, kaip gaunate rezultatus savo gyvenime. Tai viskas. Nebūtina leisti daug laiko laužant galvą: “Kokia yra mano niša?” Jūs pats – ir jūsų gyvenimiškos patirtys – esate niša.

Problemų sprendimas kaip storytelling’as

Kad būtų paprasčiau, galim žiūrėti į problemų sprendimą per storytelling’o prizmę. Kiekviena istorija turi 3 komponentus:
1. Pagrindinį veikėją, kuris kažko trokšta.
2. Kliūtį, kuri neleidžia šio troškimo įgyvendinti.
3. Veikėjo pastangas (nuotykius), bandant įveikti kliūtį ir gauti tai, ko nori.

Įsivaizduokite, kad jūsų idealus klientas yra pagrindinis istorijos herojus. Jis jaučia įtampą dėl iškilusios problemos. Ir galbūt mes esame tie, kurie galime jam pasiūlyti geidžiamą transformaciją.




Šiame paveiksle pavaizduota, kaip problema sukelia įtampą – o sprendimas šią įtampą pašalina. Mūsų darbas yra būtent “darbas viduryje”: empatiškai susijungti su egzistuojančiu skausmu >> suprasti, kokie yra norai bei troškimai >> o tada rasti sprendimą, kuris nutiestų tiltą tarp dabartinės situacijos (skausmingos) ir ateities situacijos (džiaugsmingos).

Trumpai tariant:
PROBLEMA. Trūkumas, stygius, iššūkis, kuris kelia skausmą.
TIKSLAS. Išspręsti problemą, pašalinti skausmą, pagerinti gyvenimą.
PROCESAS. Jūsų išgryninta (paties išbandyta!) problemos sprendimo sistema.

Pvz.: viena iš aktualių problemų jūsų gyvenime – norėjote daugiau pinigų ir radote būdą tą padaryti.
PROBLEMA. Noriu daugiau pinigų.
TIKSLAS. Uždirbti daugiau pinigų skiriant 1-2 val. laiko kasdien.
PROCESAS. 9 žingsnių metodas, kaip monetizuoti savo turimą skillset’ą ir pradėti verslą, kuris reikalauja mažai laiko, bet neša solidžią grąžą.

Svarbu: jūs neprivalote būti tituluotas konkrečios srities “ekspertu”. Jūs jau ESATE savo gyvenimo ekspertas – tai, ką gyvenime išgyvenote, yra 100 % jūsų. Ir jei problema išsisprendė jums, jūs jau turite užtektinai autoriteto, kad apie tai kalbėtumėte.

Ir savo žodžiais padėtumėte ją išspręsti kitiems.

2